پرستاشاپ یا وردپرس؟

سلام روز بخیر
من فروشگاه ابزار الات دارم(حدودا 10 هزار قلم جنس) و تحقیقاتی که کردم درمورد سایت فروشگاهی خیلیا میگن وردپرس استفاده کن و خیلیا هم میگن پرستاشاپ، موندم واقعا چیکار کنم، میشه راهنمایی کنین؟

1 پسندیده

سلام وقت بخیر
انتخاب بین وردپرس و پرستاشاپ بستگی به نیازها و اهداف شما دارد. وردپرس مناسب برای فروشگاه‌های کوچک و متوسط با تعداد محصولات محدود است، اما از نظر آسانی استفاده و افزونه‌های بسیاری برای فروشگاه‌ها دارد.

پرستاشاپ به عنوان یک سیستم مدیریت فروشگاه‌های مبتنی بر وب تخصص دارد و برای فروشگاه‌های بزرگ با تعداد محصولات بیشتر مناسبتر است. این پلتفرم مزیت‌هایی مانند مدیریت محصولات، پرداخت‌ها، مدیریت مشتریان و امکانات فروشگاهی قوی دارد.

برای انتخاب مناسب‌ترین راه برای کسب و کارتان، به نیازها و اهداف خود توجه کنید. اگر فروشگاه شما کوچک است و نیاز به یک سایت وبلاگی هم دارید، وردپرس ممکن است مناسب باشد. اما اگر نقش اصلی فروشگاه آنلاین است و نیاز به مدیریت پیچیده محصولات و سفارشات دارید، پرستاشاپ ممکن است بهترین انتخاب باشد.

تعداد محصولات زیاد:

• وردپرس: اگر تعداد محصولات زیاد باشد، باید از افزونه‌های بهینه‌سازی و کش استفاده کنید تا کارایی سایت را افزایش دهید. همچنین منابع سرور را باید ارتقا دهید.
  • پرستاشاپ: از نظر معماری، پرستاشاپ برای مدیریت تعداد محصولات بالا بهتر عمل می‌کند. این پلتفرم به صورت خودکار برای مقیاس‌پذیری بهینه شده است.

بهینه‌سازی تصاویر:

• وردپرس: تصاویر بزرگ ممکن است سرعت سایت را کاهش دهند. باید از افزونه‌های بهینه‌سازی تصاویر و استفاده از تصاویر فشرده (webp) حتما استفاده کنید.
  • پرستاشاپ: پرستاشاپ به صورت اختصاصی بهینه سازی تصاویر را انجام می‌دهد.

مدیریت سفارشات:

• وردپرس: برای مدیریت سفارشات زیاد، باید از سرور قوی و دیتابیس بهینه‌شده استفاده کنید.
  • پرستاشاپ: سیستم مدیریت سفارشات پرستاشاپ برای فروشگاه‌های بزرگ بهینه است.

امنیت:

• وردپرس: امنیت وردپرس مهم است، و باید از افزونه‌های امنیتی استفاده کنید. همچنین بروزرسانی‌های منظم بسیار حیاتی هستند.
  • پرستاشاپ: از نظر امنیتی بهبود یافته و از SSL برای رمزگذاری اطلاعات مهم استفاده می‌کند.

کارایی و سرعت:

• وردپرس: نیاز به بهینه‌سازی منابع سرور و افزونه‌های کش دارید. پیچیدگی افزونه‌ها ممکن است بر سرعت سایت تأثیر بگذارد.
  • پرستاشاپ: از نظر کارایی و سرعت بهینه شده است و از کش‌های مختلف برای بهبود سرعت استفاده میکند.

در نهایت اگر شما یک فروشگاه کوچک یا متوسط هستید ووکامرس انتخاب خوبی می‌تونه باشه. ولی برای این حجم از محصول که می‌گید به نظر من پرستاشاپ بهتره برای شما.

موفق باشید