عدد فارسی در المنتور

با سلام
من المنتور فارسی و فونت ایران یکان و سنس رو دارم اما همچنان اعداد انگلیسی هست.
تحقیقی که کردم متوجه شدم با فونت وزیر که در مخزن وردپرس هست این مشکل حل میشه.
آیا کسی از این فونت استفاده کرده؟
یا راهکار بهتری وجود داره؟

سلام و احترام
وقت شما بخیر
ابتدا در نظر داشته باشید حتما از فونت استانداد استفاده کنید. فونتهای سایت فونتیران استاندارد هستند. بعضی از فونتهای رایگان مانند شبنم هم استاندارد هستند.
فونتهای استاندارد دارای وب فونت هستند. وب فونت نسخه مناسب وب هست که دارای دو فرمت woff و woff2 هستش. اعداد وب فونتها چند مدل دارند: با اعداد فارسی، بدون اعداد فارسی، بدون اعداد لاتین (حتی بعضی از فونتها اعداد عربی هم دارند که عدد ۴ و ۶ و ۵و اینها فرق دارند). یعنی شما با نصب اون نسخه از وب فونت مثلا به صورت خودکار همه اعداد فارسی خواهند شد.
راهکار دیگه (ولی اشتباه) اینه که خیلی ها از پلاگین wp-parsi یا پلاگین های مشابه استفاده میکنند و به صورت سراسری اعداد را فارسی میکنند. که این راهکار رو من اصلا پیشنهاد نمیدم.

راهکار اصولی و حرفه ای:
شما باید از فونت استاندارد استفاده کنید که نسخه وب فونت داشته باشد و اعداد فارسی و انگلیسی هم دارا باشد. فونتهای استاندارد به شما امکانی میدهند که میتونید با کد سی اس اس هرجای سایتتون بخواین اعداد را فارسی کنید و هر جایی میخواید انگلیسی.
مثلا در فروشگاه اینترنتی شما میخواهید قیمتها فارسی باشه. ولی ممکنه کد محصول را نخواهید فارسی باشه. چون زشت میشه. مثلا کد محصول: DK23454 این کد انگلیسی باشه بهتره.
اگر فونت استاندارد باشه ما میایم همه اعداد را انگلیسی میذاریم باشه. ولی قسمتهایی که مد نظرمون هستش رو با کد سی اس اس فارسی میکنیم.

2 پسندیده

این متن رو مینویسم برای کسایی که مثل من کد زدن بلد نیستن!
ببینید من یه سوال داشتم از اتجمن راهکارنت.
از جواب جناب معین یه سرنخ گرفتم و همینطور رفتم جلو
فونت ایران
نسخه های متفاوت
مقاله ها
از مقاله به Persian standard keyboard رسیدم
از ماکروسافت نشد نصب کنم
نهایتا از یک سایت تحت وب دسترسی پیدا کردم
برای منی که تعداد کمی و گاه گاهی اعداد فارسی میخوام اکی هست.
این متن رو فقط بخاطر این مینویسم که بگم وقتی یه مشکل یا سوال دارید پیگیر باشید و تا به جواب نرسیدین زود دست نکشین.
قطعا یکی از بهترین جاها برای نظر حرفه ای اینجاست.
با تشکر

1 پسندیده

سلام ممنونم از اینکه اطلاعاتتونو به اشتراک میذارید
من برای صفحه کلید فارسی از توضیحاتی که وبلاگ خوابگرد داده استفاده کردم. اینو بخونید و انجام بدین اوکی میشه کیبوردتون فقط توجه کنید در زبان فارسی کیبورد، نام پد انگلیسی هست ولی اعداد بالای کلیدهای حروف فارسی خواهد بود.
khabgard.com/2118/کیبورد-فارسی-برای-ویندوز-با-نیم‌فاصله/

1 پسندیده