سرچ کنسول ساب دایرکتوری و دامنه اصلی بصورت جدا یا یکی ؟

سلام جناب معین عزیز وقت بخیر
من سایت فروشگاهی پرستاشاپی دارم با دامنه (acoyadak.com) که به سرچ کنسول هم وصلش کردم، تقریبا بعد از 6 ماه برای وبلاگ فروشگاه بصورت ساب دایرکتوری اومدیم و وردپرس درست کردیم (acoyadak.com/ mag)، و سایت مپ وبلاگ رو هم در همون سایت مپ دامین اصلی فروشگاه اد کردم.
1)خواستم بدونم بهتره که بصورت جدا کلا سرچ کنسول ها رو ببرم جلو یا همین طور یکی باشه مشکلی نیست؟
2)اگر بخوام جدا کنم، سایت مپ وبلاگ رو پاک کنم از سرچ کنسول دامین فروشگاه؟
3)ایا بصورت url prefix باید باشه یا یک domain جدید؟

سلام

1. جدا کردن یا نه؟

• اگر فروشگاه و وبلاگ محتوایی کاملاً متفاوت دارند و تفاوت‌های زیادی در کلمات کلیدی، مخاطبان، یا ساختار محتوا دارند، بهتر است آنها را جدا کنید.
  2. حذف سایت مپ وبلاگ از سرچ کنسول دامنه فروشگاه؟

• اگر تصمیم به جدا کردن بگیرید و سایت مپ وبلاگ جداگانه مدیریت می‌شود، بهتر است از سرچ کنسول دامین مخصوص به وبلاگ استفاده کنید.
  3. URL Prefix یا Domain جدید؟

• URL Prefix: اگر هر دو وبسایت به شدت مرتبط هستند و تفاوت‌ها بیشتر در محتوا و کلمات کلیدی هستند ولی همچنان ارتباط فیزیکی دارند، URL Prefix مناسب است. (پیشنهاد نمی‌کنم)
    • Domain جدید: اگر وبلاگ به مرور زمان به یک بخش مستقل و پیچیده‌تر تبدیل می‌شود و به مرور زمان به اندازه فروشگاه مهم می‌شود، این گزینه مناسب است.

در صفحه مستندات گوگل میتونید بیشتر اطلاعات کسب کنید:

بنظر من فعلا به همین صورت کار کنید. اگر وبلاگ به مرور زمان مهم تر از فروشگاه شد اونموقع میتونید به عنوان Domain استفاده کنید.

1 پسندیده